+48 737 311 843 | Odwiedź AutoCentrum Group! |
FORMULARZ WYCENY

Jak unikać udziału w kolizjach samochodowych?

Spójrzmy prawdzie w oczy: wypadki się zdarzają. A kiedy to zrobią, możesz patrzeć na naprawy samochodów i urazy, a także na możliwe podwyżki składki ubezpieczeniowej. Bezpieczna jazda może znacznie zapewnić spokój Tobie i Twojej rodzinie oraz kontrolę kwoty składki. Oto siedem typowych wypadków samochodowych i wskazówki, jak ich uniknąć:

1. Kolizje z tyłu

Kolizje tylne są częstym powodem roszczeń z tytułu ubezpieczenia samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, który uderza w pojazd przed Tobą, czy kierowcą, który zostaje potrącony przez pojazd za Tobą, takich wypadków często można uniknąć. Rozważ te wskazówki:

 • Zachowaj dystans. Jedź wystarczająco daleko za samochodem przed Tobą, aby bezpiecznie się zatrzymać. Jest to szczególnie ważne przy niepogodzie. Pozostań co najmniej  trzy sekundy za pojazdem przed tobą i dłużej, jeśli jedziesz cięższym pojazdem. Wydłuż czas, gdy warunki pogodowe są złe.
 • Jedź strategicznie . Unikaj sytuacji, które mogą zmusić Cię do nagłego użycia hamulców. Jeśli kierowca podąża za tobą zbyt blisko lub nie zwraca uwagi, możesz zostać uderzony w tył.
 • Nie rozpraszaj się . Nigdy nie odrywaj wzroku od drogi, aby zjeść, przeczytać SMS-a lub znaleźć telefon. Jeśli kierowca jadący przed Tobą nagle się zatrzyma, nie zwróci uwagi na to, by jego pojazd jechał do tyłu.
 • Nie jedź, gdy jesteś senny  lub pod wpływem. Bardziej prawdopodobne jest, że popełnisz błędy w prowadzeniu pojazdu, gdy jesteś śpiący lub pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

2. Uszkodzenie zaparkowanego samochodu

Inna częsta przyczyna uszkodzenia samochodu: potrącenie zaparkowanego pojazdu przez inny samochód. Niezależnie od tego, czy zostawiasz samochód na parkingu, czy w drodze, podejmij kroki, aby uniknąć  kolizji z zaparkowanymi samochodami i roszczeń. Oto parę sugestii:

 • Iść na odległość. Nie parkuj w najbardziej ruchliwej części parkingu. Zamiast tego wybierz przestrzeń z dala od dużego ruchu. Pomożesz zmniejszyć ryzyko potrącenia przez inny samochód.
 • Maksymalizuj przestrzeń. Zawsze parkuj w centrum miejsca. Zmień pozycję pojazdu, jeśli znajduje się zbyt blisko linii parkingowej. Pomoże to uchronić Twój samochód przed uderzeniem przez innych wjeżdżających lub wyjeżdżających z sąsiednich miejsc. Może również pomóc w zapobieganiu wahadłowym drzwiom.
 • Zaparkuj w garażu, jeśli możesz. Chodzi o to, aby umieścić samochód w bezpiecznym miejscu, gdy nim nie jeździsz.
 • Park uliczny inteligentny. Staraj się nie parkować w pobliżu ruchliwych skrzyżowań, ciasnych zakrętów i podjazdów. Inni kierowcy mogą nie widzieć Twojego pojazdu i mogą przesuwać go w bok, przejeżdżając obok.

3. Wypadki z udziałem jednego pojazdu

Straty jednego pojazdu obejmują kolizje z barierami drogowymi, gruzem lub zwierzętami, a także dachowania i wypadki podczas jazdy w terenie. Nie jest trudno im zapobiec.

 • Jedź odpowiednio do pogody. Nawet jeśli Twój pojazd jest jedynym pojazdem na drodze w deszczowy, śnieżny lub mroźny dzień , jedź z prędkością, która pozwoli Ci zachować kontrolę. Dowiedz się, jak unikać aquaplaningu na zalanych drogach i  odśwież swoje umiejętności jazdy zimą przed rozpoczęciem sezonu.
 • Zawsze zwracaj uwagę. To, że jesteś jedyną osobą w drodze, nie oznacza, że ​​możesz wysyłać SMS-y, wykonywać praktyczne rozmowy telefoniczne lub jeść podczas jazdy. Nigdy nie wiadomo, kiedy warunki mogą się zmienić.
 • Nie jedź zbyt szybko. Od ponad dwóch dekad przekraczanie prędkości jest przyczyną około jednej trzeciej wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych. 1 Mówiąc najprościej, przekroczenie prędkości jest niebezpieczne, nawet jeśli wokół ciebie nie ma nikogo innego.

4. Uszkodzenie przedniej szyby

Odpryski i pęknięcia szyb samochodowych są częstym wypadkiem samochodowym, któremu wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że mogą zapobiec. Większość  uszkodzeń przedniej szyby ma miejsce, gdy kamienie i kamienie są wyrzucane w powietrze przez inne pojazdy. Pomóż zapobiegać tym uszkodzeniom, zachowując odległość od samochodów i ciężarówek.

Nie jedź też za pługami śnieżnymi, gdy zrzucają one sól lub inne ziarniste substancje. Niektóre kawałki są wystarczająco duże, aby powodować odpryski i pęknięcia.

5. Wypadki na skrzyżowaniach

Skrzyżowania to kolejne miejsce, w którym często zdarzają się wypadki. Rozproszeni kierowcy mogą przegapić sygnalizację świetlną zmieniającą się z zielonego na żółty na czerwony. Albo nie zauważają, że pojazdy zatrzymują się przed wykonaniem skrętu.

Ćwicz defensywną jazdę, aby uniknąć wypadków. Poświęć chwilę po tym, jak światło zmieni kolor na zielony, aby upewnić się, że nikt nie przechodzi przez skrzyżowanie. Uważaj na kierowców pędzących, aby przejechać przez żółte światło na skrzyżowaniu. Kiedy zbliżasz się do żółtego światła, zachowaj ostrożność, a nie ryzykuj.

6. Kradzież zaparkowanego pojazdu

Bez względu na to, gdzie zaparkujesz samochód, zawsze istnieje ryzyko włamania. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec potencjalnym niepotrzebnym uszkodzeniom pojazdu. Pamiętaj, że przedmioty skradzione z Twojego pojazdu mogą być stratą, którą zgłaszasz w ramach ubezpieczenia właściciela domu . Szkody powstałe w Twoim pojeździe podczas włamania zostaną zgłoszone w ramach ubezpieczenia samochodu .

 • Nigdy nie zostawiaj kosztowności w zaparkowanym samochodzie . Posiadanie ich na widoku jest zaproszeniem dla złodziei. Zabierz ze sobą drogie rzeczy, schowaj je w schowku lub zamknij w bagażniku.
 • Nigdy nie parkuj w ciemnych miejscach. Zamiast tego znajdź miejsca w dobrze oświetlonych miejscach. Zaplanuj z wyprzedzeniem, jeśli parkujesz przed zachodem słońca.

Chociaż jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec kolizjom, kradzieży, obrażeniom lub uszkodzeniom pojazdu, nie zawsze da się uniknąć nieoczekiwanego. Jeśli chcesz sprzedać swój pokolizyjny samochód, zadzwoń do nas jeszcze dziś.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2022
menu-circlecross-circle